Akupunktur Alerjik Rinit Tedavisi

Mevsimsel alerjik rinit diğer adıyla bahar nezlesi en sık görülen hastalıklardan biridir. Alerjik reaksiyonlardan en fazla etkilenen organ burundur. Burun içini döşeyen mukozanın her türlü iltihabına rinit denir. Eğer bu iltihaplara alerjik faktörler sebep olmuşsa buna Alerjik Rinit denir.

Alerjide Akupunktur tedavisinin temel amacı, alerjen maddeye bağışıklık sistemimizin verdiği aşırı reaksiyonu yeniden düzenlemektir. Buna İmmünmodülasyon denir. Amaç, bağışıklık sistemimizin dengeli cevap vermesidir.

Akupunktur İnterferon salınımını artırarak vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmekte, dolayısıyla vücut direncini arttırmaktadır. Hastalar gerek viral gerekse bakteriyal enfeksiyonlara daha az yakalanmaktadır.

Akupunktur vücudumuzda bulunan doğal kendi ödem çözücü maddeleri harekete geçirir. Akupunktur iğnesi ile anti alerji noktaların uyarılmasıyla alerjik reaksiyonları oluşturan salgıların azaldığı tespit edilmiştir.

Akupunkturla Alerjik Rinit Tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212)660 5660 veya (0541)967 3861 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.