Akupunktur Kabızlık Tedavisi

Kabızlık probleminde akupunktur tedavisi, şişkinlik, hazımsızlık, karın ağrısı ve hiçbir yan etki üretmeksizin bağırsakların çalışmasını düzeltebilir.

Konstipasyon veya diğer adıyla Kabızlık hastalar tarafından dışkılama sıklığının azlığı, yetersiz dışkılama, aşırı sert dışkı veya anüs çevresindeki rahatsızlıklar sonucu gelişen ağrılı dışkılama için kullanılır.

Gündelik yaşamlarını genellikle stres altında geçiren kişilerde kabızlık sıkça gözlenen bir sorundur. Kabızlığın belli şikayetleri arasında şişkinlik, hazımsızlık, karın ağrısı, baş ağrısı ve asabiyet durumu gözlenebilmektedir. Ayrıca kronik kabızlık dolayısı ile hemoroid, fissür oluşabilir.

Akupunktur; hiçbir yan etki üretmeksizin, limbik sistemi düzenleyip, bağırsakların çalışmasını düzeltir.

Bağırsakları uyaran Sempatik ve Parasempatik Sinir Sistemlerin dengeli çalışmalarını sağlayarak bağırsakların düzgün çalışmasını sağlar ve kabızlık şikayetini ortadan kaldırır.

Akupunktur; vücudun Serotonin, Endorfin ve buna benzer maddelerin seviyelerini dengeleyerek kişiye huzur verir, kaygılarını azaltır ve rahatlama sağlar.

Akupunktur Kabızlık Tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212)660 5660 veya (0541)967 3861 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.