Akupunktur Migren Tedavisi

Akupunktur Migren tedavisi ile, şiddetli ve tekrarlayıcı baş ağrısı şikayetinizden Doktor Ceyhun Dündar’la kurtulun. Akupunkturla Migren Tedavisi..

Migren şiddetli ve tekrarlayıcı baş ağrısı tiplerinden en sık görülen formdur. %25’i 25 yaş öncesi başlarken %75 oranında 35 yaş ve sonrasında görülür. Migren dünyada en fazla iş gücü kaybına neden olan ilk 20 hastalık arasında yer almaktadır. Migren uzun süreli bir durumdur. Sıklığı ve şiddeti dönemsel olarak artar veya azalabilir, yaş ilerledikçe migren ağrı şiddeti ve sıklığı azalmaktadır. Örneğin; menopoz sonrası kadınlarda migren %10 oranında tam iyileşme gösterir

Tipik migrende 4-72 saat süren ataklar görülür ve ayda ortalama 1-2 kez şiddetli atak şeklinde gelir. Özellikle tek taraflı baş ağrısı, zonklayıcı özellik, rutin aktivitelerle ağrıda aşırı artış ve ışık, ses hassasiyeti birçok vakada görülmektedir.

Migren ağrısını tetikleyen faktörler arasında Alkol, bazı ilaçlar, kafein yoksunluğu, az veya normalden çok uyuma, öğün atlama, uzun seyahat gibi birçok faktör sayılabilir.

Migren atakları Auralı ve Aurasız olarak ikiye ayrılır. Auralı migren farklı kokular duyma, görsel değişiklikler gibi birçok farklı problemle karsılaşılmaktadır.

Akupunkturun migrende ağrı şiddetini azaltıcı ve ağrı sıklığını azaltıcı etkisi birçok farklı çalışmada kanıtlanmıştır. Akupunktur felsefesine gore 4 başağrısı türü bulunmaktadır. Yapılan nabız dil ve kulak muayenesinin ardından nedene göre teavi doktorumuz tarafından planlanmakta ve her seans kontrol edilmektedir.

Ortalama 12-16 seans yapılmaktadır ve sonuclar %80 oranındadır. Genellikle ilk 4 seans sonucu hasta ile konuşulup tedavinin kalanına karar verilmektedir. Hastanın fizyolojik ağrı ve problemleri giderilirken ayrıca psikolojik ağrı nedenli korku ve problemlerini hekimiyle beraber aşması planlanmaktadır.