Akupunktur Zayıflama Tedavisi

Akupunktur tedavisi ile zayıflayarak fazla kilolar ve sağlık sorunlarından Doktor Ceyhun Dündar’la kurtulun. Akupunktur Uzmanı Dr Ceyhun Dündar..

Günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri fazla kilolar ve obezite. Akupunktur toplumumuzun büyük bölümünü etkileyen bu probleme de çözüm sunmakta. Akupunktur organizmanın kendi kendini tedavi ettiği bir metottur ve en önemli özelliği yan etkisinin olmamasıdır.

Akupunktur elektromanyetik sinyalleri uyararak bağışıklık sistemi hücrelerinin ve ağrı giderici kimyasalların salınımını arttırır. Vücutta birçok mekanizmayı kontrol eden hipotalamus ile hipofiz bezini uyararak etki eder.

Hastanın kilo durumuna ve kilo verme sürecine göre seans sayımızı belirliyoruz. Seanslarımızda öncelikle kulak akupunkturu yapıyoruz. Amaç metabolizmayı hızlandırmak, genel açlık kontrolünü sağlamak, şeker ihtiyacını baskılamak ve aç kalındığında oluşan el ayak titremelerini, ağız kuruluğunu gidermektir.

Kulak akupunkturundan sonra vücut akupunkturu ile devam ediyoruz. Vücut akupunkturunda baş, boyun, kol ve bacaklar, el ayak gibi vücudun çeşitli bölgeleri kullanılır. Vücudumuzda belirli akupunktur noktalarına iğneler sayesinde yapılan uyarılarla organizmanın hemen hemen her yerine ulaşabilecek haberler iletilmektedir. Bu iletişin akupunktur noktasını oluşturan hücrelerden lokal hücresel uyarıların sinir terminallerine ve son olarak beyine ulaşır. Beyin de bu uyaranı gerekli organlara taşır ve enerjisini düzeltir. Dolayısıyla sorun ortadan kalkmış olur. Vücud konulan iğneler uygulama alanına göre değişik uzunlukta olup iğneler 15-20 dakikalık seans sonunda çıkarılır.

Vücut akupunkturunu tamamladıktan sonra hastalarımızın ihtiyacına göre göbek-bel çevresine 25-30 dakikalık elektrolipoliz uygulaması yapıyoruz. Bu uygulama dokudaki yağlanmaların parçalanmasına ve uygulanan bölgenin incelmesine yardımcı olur.

Akupunktur seansımızı sonlandırdıktan sonra Andulasyon Cihazı ile devam ediyoruz. Bu cihaz lenf akışını uyararak vücuttaki selülitlerin azalmasına, vücuttaki ödemin atılmasına, kan dolaşımının hızlanmasına ve yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olur.

Bunlara ek olarak isteyen hastalarımıza diyetisyen desteği de sağlıyoruz.

Akupunktur Zayıflama Tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212)660 5660 veya (0541)967 3861 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz