Akupunkturla Vertigo Tedavisi

Baş dönmesi, Vertigo şikayetinizden Dr Ceyhun Dündar Akupunktur Vertigo tedavisi ile kurtularak yaşam kalitenize geri dönebilirsiniz.

Baş dönmesi çağımızdan en çok karşılaşılan durumlardan biri olup günümüz insanının yaşam kalitesini yüksek ölçüde düşürmektedir. Özellikle 40 yaş ve ustu hastalarda sık görülen baş dönmesi 4 alt tipten oluşur. Halk arasında vertigo denilen baş dönmesi aslında baş dönmesinin 4 alt tipinden biridir.

1-) Presenkop: Bayılır gibi olma hissi , bayılma veya bayılmanın hemen öncesinde hissedilen durum.

2-) Psikofizyolojik: Bedeninden ayrılıyor gibi hissetme. Hastalar bu durumu dalgalanma veya sallanma şeklinde hissederler.

3-) Dengesizlik: Hastalar ayakta iken veya yürürken oluşan dengesizlik hissini baş dönmesiyle karıştırabilirler.

4-) Vertigo: Düzlemsel yer değiştirme durumudur. Hastalarda aşağı yukarı ,eğilme gibi tariflense de birçoğu sadece dönme şeklindedir.

Presenkop baş dönmesinin mekanizması beyne giden kan miktarındaki azalmadır. Ani kalkışlarda , kan kaybında , diüretik ve antihipertansif kullanan hastalarda görülebilir.

Psikofizyolojik baş dönmesinin sebebi Ortodoks tıbbında tam olarak açıklanamamıştır. Dengesizlik hissi daha çok beyin ve kulakta bulunan denge sistemini oluşturan yapılarda hasarlarla açıklanır. Vertigo ise en çok kulak problemleri nedeniyle görünmekle birlikte kulak iltihabı, meniere sendromu , migren gibi birçok durumda sonuç olarak karşımıza çıkabilir.

Tedavi ederken en öncelikli amaç neden olan durumu bulmaktır. Bir tümör, ilaç sonrası baş dönmesi, denge yapılarında hasara neden olmuş durumları Akupunkturla tedavi edemeyiz.

Ancak açıklanamayan ve yapılan tetkikler sonrası fizyolojik bir sebebe dayandırılamayan vertigoları tedavi etmekteyiz. Merkezimizde vertigo hastaları için Kulak akupunktur ve vücut akupunkturu kombinasyonu yapmaktayız. Gerekli enerji kanallarını aktiflerken kulaktan dedektör sayesinde uyarı aldığımız denge ile ilgili noktaları iğneler aracılığıyla tedavi etmekteyiz.

Vertigoda akupunkturun merkezimizde başarı yuzdesi %60 civarındadır. Ancak seans sıklığı ve süresi tamamen hasta bağımlıdır. Yaptığım tedavilerde 1 seansta tamamen vertigo şikayeti azalan hastamızda bulunmakta olup 10 seans sonrası %50-60 iyileşme sağladıklarımızda olmuştur.

Akupunktur Vertigo Tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212)660 5660 veya (0541)967 3861 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz