Andubalance ve Lenf Sistemi

Lenfatik sistemimiz, ikincil dolaşım sistemimizdir ve lenf sıvısı adı verilen berrak bir sıvı taşımaktadır. Bu sistem, vücudumuzun kendisini toksinlerden arındırma, besleme ve dokuların rejenerasyonu, metabolik atıkların filtrelenmesi ve bağışıklık sisteminin sağlığının korunması yetileri açısından son derece önemlidir. Kalbin pompalaması aracılığıyla vücudun her yerine kan taşıyan ana kan dolaşım sisteminin tersine, lenf sisteminin kendi pompalama düzeneği yoktur. Bu ikincil dolaşım sistemi, kasların ve diyaframın kasılıp büzülmesi sayesinde dolaşımını tek bir yönde sürdürür.


Andulasyon terapisi, lenf sisteminin akış kapasitesini artırarak normalde vücuttan atılan sıvı miktarının on katı kadar sıvı atımına izin verir. Hhp, bu alanda özel bir araştırma yürütmüş olup, Andulasyon terapisi sırasında vücuda gönderilen titreşimlerin lenf akışını önemli ölçüde hızlandırdığını, bunun da potansiyel olarak dokularda sıvı rezorpsiyonuna neden olduğunu bulmuştur*. Sonuç olarak, lenfatik sistemin vücuttaki fazla sıvıları ilaç ve idrar söktürücü kullanımına gerek kalmadan doğal ve sağlıklı bir yolla atmasına yardımcı olduğundan ANDUBALANCE®, bir çeşit lenf drenajı sağlamaktadır.


Bununla birlikte söylememiz gerekir ki, ANDUBALANCE® ile uygulanacak Andulasyon terapisinin gerçekten faydalı olabilmesi için kişinin dengeli beslendiği, yeterli miktarda su içtiği, tuz tüketimini kısıtladığı ve hareketsizlikten kaçındığı bir yaşam tarzını benimsemesi gerekmektedir.