Andubalance Yönteminin Faydaları Nelerdir?

Andulasyon uygulaması, vücut onarımı ve yenilenmesini harekete geçirme özelliği ile, pek çok sağlık probleminden kaynaklı olarak ortaya çıkan şikayetlerin tedavisini sağlamaktadır. Aynı zamanda Andulasyon terapi, metabolizmayı hızlandırarak, önemli besin öğelerinin vücut tarafından daha kolay şekilde emilmesini sağlamaktadır.


Andubalance yöntemi sırasında oluşturulan titreşimler, kolajen liflerini deforme etmekte ve mikro akımlar meydana getirmektedir. Oluşturulan bu mikro akımlar ile, mikro-potansiyeller oluşturularak, vücudumuzun enerji üretiminin arttırılması amacıyla, hücre ve hücrelerin ATP üretim merkezleri ile mitokondri desteklenmektedir. Böylece hücre metabolizması geliştirilerek, yenilenme süreçleri olumlu şekilde etkilenmektedir.


Vücutta oluşan ağrılara karşı ise, Andubalance yöntemi ile endorfin salınımına bağlı ağrı kesici etki oluşturulmaktadır.


Andubalance yöntemi kilo problemlerinde, visseral yağlanmayı azaltmakta ve tokluk hormonu olan leptinin salınımını düzenleyerek kilo problemlerinin ortadan kaldırılması için olumlu etkiler oluşturmaktadır. Ayrıca uyku kalitesini arttıran ve metabolizmayı hızlandıran etkileri ile, vücutta yağ birikmesini engellemektedir.


Andubalance yöntemi ile, vücuttaki lenf akışı uyarılmaktadır. Böylece vücutta oluşan metabolik atıkların vücuttan atılması kolaylaşmakta ve detoks işlemleri aktive hale gelmektedir.


Metabolizmanın daha aktif ve hızlı hale gelmesi ile, bacaklardaki ödem azalmakta, sindirim sistemi sorunları ortadan kaldırılmakta ve kilo verilmesi sağlanmaktadır. Sindirim sisteminin ortadan kaldırılması ile, bağırsak aktivitesi arttırılarak iç organlarda kan dolaşımının hızlandırılması sağlanmakta ve mide kasları uyarılmaktadır.


Andubalance yöntemi ile, mekanik olarak eklem aşınması ve iltihap süreci durdurulmakta ve serotonin hormonu salgılanması yoluyla ağrıların azalmasına katkı sağlanmaktadır. Ayrıca uyku problemi olan kişilerde vejetatif sinir sistemi üzerinde olumlu etkiler oluşturularak, rahatlama sağlamakta ve stresin azalmasına yardım etmektedir. Vücutta oluşan derin gevşeme ile, vücudun kendini onarma işlevlerini yerine getirmesi için gerekli enerji sağlanmaktadır.

Linkler

Fit Tıp 2022 - Her Hakkı Saklıdır.