Eklem Ağrıları

Akunpunkturla eklem ağrısı tedavisi, Osteoartrit, Romatoid Artrit, yaralanmalar, tendinit, bursit, spetik artrit tüm eklem ağrılarında akupunktur tedavisi.

Eklemler kemik yapıların birbirleri ile birleştikleri vücut bölümlerine verilen addır. Genel olarak yaşla birlikte artsada günümüzde her yaştan kişide eklem ağrısı görünmekte.

Eklem ağrısı travmalara bağlı oluşabileceği gibi birçok farklı hastalık sonucu da ortaya çıkabilmektedir.
Başlıca sıralamak gerekirse;

1-) Osteoartrit: Artrit kısaca eklem iltihabı olarak adlandırılır. Genellikle orta ve yaşlı kişilere görülür. Eklem aralığında bulunan süngerimsi maddenin yıpranması ve aşınması olarak anlatılabilir. Bu hastalıkta eklem hareketlerinde çıtırtı şeklinde sesler, ağrı ,ısı artışı hissedilir. Halk arasında kireçlenme dediğimiz durum aslında artrittir.

2-) Romatoid Artrit: Genellikle 35 yaş üstü görülen oto immün bir hastalıktır. Basitçe kendi bağışıklık sistemimiz kendi eklemlerimize saldırır demek daha doğru olur. Sonucunda eklemlere şekil bozukluğu , ağrı ve hareket kısıtlılığı görülür.

3-) Yaralanmalar: Travmalar iz ve çevresel ağrılara neden olabilmektedir.

4-) Tendinitler: Kas ile kemik yapıyı birbirine bağlayan oluşumlara tendon denmektedir. Bu tendonların yanlış bir hareket vs sonucu şişmesi, iltihaplanması veya tahriş olması sonucu ortaya ağrılı durumlar çıkar.

5-) Bursit: Bursa vücudumuzda tendonlarımızı darbelerden ve dış etkenlerden koruyan içi sıvı olu küçük keseciklerdir. Bursit ile bu keselerin iltihabıdır. Bursit durumunda dizde ısı artışı görülür, ağrı belirgin artış gösterir.

6-) Septik Artrit: Septik artrit eklemlerde yaygın enfeksiyon oluşumudur. Ağrılıdır ve hareketle bu aprı belirgin biçimde artar. Genelde 3 yaş altı çocukalr ve yaşlılarda görülür.

Eklem ağrısı tedavilerinde akupunktur, ozon tedavisi ve kupa terapi yöntemleriyle hastalarımıza yardımcı olmayı amaçlamaktayız.

Eklem Ağrıları Tedavileri ile ilgili bilgi almak için (0212)660 5660 veya (0541)967 3861 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.