Elektro Akupunkturla Siyatik Tedavisi

Siyatik ağrılarına karşı kliniğimizde elektro akupunktur tedavisi uygulanmaktadır. Kronik siyatik hastaları bakırköy kliniğimize başvurarak akupunktur tedavisi olabilirler.

Siyatik sinir L4 ile S3 arasında bulunan sinirlerin birleşip tek bir sinir demeti olmuş haline verilen isimdir. Günümüzde önemli bir sağlık problemi olmakla beraber önemli iş ve işgücü kaybı nedenidir. Her yaştan hastada sıkça görülmektedir ancak yaşlı nufüsta görülme sıklığı artmaktadır.

Siyatik sinir ağrılarına birçok farklı durum neden olabilir. Örneğin doğumsal kistler , hatalı enjeksiyonlar ,  bel kaymaları , spinal tümörler , enfeksiyonlar ,  damarsal hastalıklar  gibi onlarca neden sayılabilir.

Halk arasında siyatik hastasıyım terimi sıkça kullanılmaktadır. Aslında bu deyim çok doğru değildir. Siyatik sinirin adıdır , siyatik sinir ağrısının adına ise siyatalji denmektedir.

Siyatalji ağrısı her zaman kalçadan başlayıp düz bir hat çizerek ayağa kadar inmez ,  bazen bacağın ön tarafında bazen yan tarafında görülebilir. Bazen sadece kalçaya lokalize kalıp aşağıya inmeyebilir. Bazen ön taraftan dizer kadar inebilir.

Hastalarda öncelikle siyatalji tanısı konmalıdır. Siyatalji ile karışabilecek hastalıklar ekarte edilmelidir. Örneğin eklem ve kemik kaynaklı ağrılar , tansiyon ve kalp hastalığı sonucu oluşan ödem sonucu bası sendromları , huzursuz bacak sendromları ekarte edilmelidir.

Kliniğimize genellikle sonuç alınamayan kronik siyatik ağrısı bulunan hastalar başvurmaktadır. Hastalarımıza Kulak Akupunkturu ,  Vücut özellikle siyatik trasesine yapılan elektroakupunktur,  bel ve çevresine uygulanan kupa terapi ve  lokal ozon tedavi kombinasyonları ile şifa amaçlanmaktadır.

Siyatik ağrı akupunktur tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için 02126605660 veya 05419673861 numaralardan bize ulaşabilirsiniz.