Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı olarak adlandırılan uygulama ciltte önemli ara madde olarak bulunan Hyaluronik Asitin yüz germe, kırışıklık giderme ve nemlendirici özelliklerinden faydalanmak amacıyla kullanılır.

Yüz sarkmasını ve kırışıklıkları gidermek için çapraz bağlı Hyaluronik Asit kullanılırken nemlendirme amacıyla Saf Hyaluronik Asit kullanılır. Gençlik aşısı bu iki özelliği bir arada taşır.

Hyaluronik Asitin en önemli özelliklerinden biri olan su tutucu etkisi cilde nem verir. Ayrıca dokunun sağlıklı ve dolgun görünmesine katkıda bulunur. Diğer taraftan cilde dışarıdan verilen Hyaluronik Asitin cildi sıkılaştıran ve gençleştiren kollajen, elastin ve cildin kendi ürettiği Hyaluronik Asiti arttırdığı gözlemlenmiştir. Bu da cildin elastik ve pürüzsüz görünmesine katkıda bulunur.

Gençlik aşısı 2-4 hafta arayla ortalama 3-4 seans uygulanır. Uygulama kremle yapılan anestezi sonrası küçük enjeksiyonlar ile cilt altına uygulanır. Uygulama yapılan kişinin yüzünde küçük kızarıklıklar oluşur. Bu kızarıklıklar 1-2 saat içerisinde ortadan kalkar.

Gençlik Aşısı ile ilgili bilgi almak için (0212)660 5660 veya (0541)967 3861 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Linkler

Fit Tıp 2022 - Her Hakkı Saklıdır.