Hepatit ve Ozon Tedavisi

HEPATİT

Hepatit, karaciğerin herhangi bir nedenle iltihaplanması durumudur. Bu rahatsızlık sarılık, iştahsızlık,halsizlik ile kendisini belli etmekle birlikte genellikle alkol ve ilaç kullanımında kaynaklanmaktadır
Hepatit tedavisi, ozon terapinin en önemli alanlarından biridir. Bu durumda ozonun terapötik etkisi virüs üzerine direk etkisi ve aynı zamanda bağışıklık sistemini dengeleyici aktivite ile indirek etkisi yoluyla ortaya çıkar.
Ozon terapi tüm viral hepatit türlerinde (A,B,C), özellikle kronik formlarda etkilidir.
Ozon virüs membranındaki polipeptid zincirleri üzerine etki ederek hedef hücrelere yapışmasını imkansız hale getirir, aynı zamanda virüs proteinlerinin çoğalmasını bloke eder.
Kronik hepatitte seçilecek tedavi metodu, yüksek aktivite seviyesi özelliğine sahip olan ozonlu majör otohemoterapidir.

HEPATİT C VE OZON TEDAVİSİ

HCV dünyada görülme sıklığı hızla artan bir hastalıktır. Masif halk sağlığı açısından önemli bir yere sahip olup adapte olma ve patojenisi çok yüksektir.
Ozon güçlü bir oksidan olup, artan dozlarda kana verildiğinde çeşitli kan hücrelerine etki eder. Lökositler, trombositler oksidatif strese dayanıklıdırlar.
Ozonun antiviral etkileri son zamanlarda keşfedilmiştir.Yapılan çalışmalarda ozonun, virüsün lipid zarfına etki ederek parçaladığı gösterilmiştir. Son yapılan çalışmalarda HCV viral yükünün azaldığı, hepatik enzimlerde düzelme sağlandığı ve genel hasta sağlığının düzeldiği görülmüştür.

Ozon tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212) 660 5660 veya (0541) 967 3861 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.