Intravenöz Vitamin Tedavileri

IV vitamin tedavileri ayni zamanda damaryou vitamin tedavisi veya IV vitamin terapisi olarak adlandirilir. IV Terapi-İntravenöz tedavinin amacı hücrelerin fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmeleri ve bagisiklik sistemlerinin guclendirilmesi için gerekli olan vitamin, mineral, aminoasit ve antioksidan desteklerinin damaryolu ile verilmesidir.
 
Sağlıklı beslenmeye ne kadar dikkat edersek edelim çeşitli metabolik problemler ve hastalıklar hücrelerimizin ihtiyaç duydukları bu besinlere ulaşabilmesini engelleyebilir. Buna ilaveten, modern tarımda kullanılan ilaçlar, GDO’lu gıdalar, işlenmiş gıdalar ve paketleme teknolojileri sayesinde günümüzde tükettiğimiz gıdaların besleyici değerinin oldukça düştüğü de inkar edilemez bir gerçektir. Tüm bu etkenler hücre seviyesinde kronik hasara sebep verir hem hayat kalitemizi düşürür, hem de çeşitli hastalıklara zemin hazırlar.


Ağız yoluyla alabileceğimiz vitamin ve mineral destekleri bir yere kadar işe yarar, çünkü yüksek dozda bile alinsa da bu destekler sindirim sisteminin emilim kapasitesini aşar ve cogu vucut tarafindan emilemez . Buna ilaveten, modern tarımda kullanılan ilaçlar, GDO’lu gıdalar, işlenmiş gıdalar ve paketleme teknolojileri sayesinde günümüzde tükettiğimiz gıdaların besleyici değerinin oldukça düştüğü de inkar edilemez bir gerçektir.

Sağlıklı bağırsak florasına sahip kişilerde bile ağız yoluyla alınan takviyelerin maximum % 30’unun emildiği bilimsel olarak saptanmistir. Halbuki damaryolundan verilen vitaminlerin emilme orani ortalama % 98” dir.
 
IV terapi (intravenoz tedavi) esnasinda vitamin ,mineral ve antioksidanlar direkt olarak damar yoluna verildiğinden hem hücreler için çok daha kolay ulaşılabilir olur, hem de ağız yoluyla verilmesi mümkün olamayan miktarlar yani dozlar herhangi bir yan etki riski olmadan uygulanabilir. Intravenoz Vitamin Tedavisi (IV Vitamin Terapi) son senelerde ozellikle Coronavirus (Covid-19) un tum dunyaya yayilmasiyla bagisiklik sistemimizin ne kadar onemli oldugunu vurgulu bir sekilde bizlere tekrardan hatirlatti. IV Tedaviler (Damaryolu Vitamin Tedavileri) sadece antigribal ,antomikrobial etkileri disinda ,stresli bir is hayati olan kisilerde ,kronik yorgunlugu olan kisilerde ,hafiza kaybi,konsantrasyon bozuklugu olan kisilerde bu semptomlari azaltmak ve hatta tedavi amacli kullanilir. Düzenli spor yapan kişilere, medikal tedavilerine destek arayan hastalardan sağlıklı ve fit bir yaşam tarzını benimsemiş bireylere kadar her gruptan insan için çok önemli bir alternatif destek terapisi olan intravenoz vitamin tedavisi ( IV VITAMIN TERAPISI)tum dunyada artik oldukca popular bir tedavi yontemi olmustur.

INTRAVENOZ TEDAVI NASIL UYGULANIR
IV vitamin, mineral ve antioksidan tedaviler; daha fazla enerji, daha zinde beden, daha genç görünüm, daha güçlü bağışıklık sistemi için; kişinin ihtiyaçlarına uygun vitamin, mineral ve antioksidanların damaryolu ile en verimli şekilde %100 kan dolaşımına katılacağı tedavi uygulamasıdır. Mide- barsak sistemi kullanılmadığı için ağızdan alınan multivitamin desteklerine göre daha etkilidir. Sağlık bilgileri alınan kişilere doktor görüşmesi ile uygun olan iv terapi seçilir.


• Yaklaşık 20-30 dk süren uygulama sonrası hemen günlük hayata devam edilebilir.
• Haftalık ya da 2 haftada bir 4-6 seans önerilen tedavi ile antioksidan seviyesi yükselir ve serbest radikal hasarı önlenmiş olur.
• Sağlıklı beslenme, sigarasız yaşam ve stresi azaltma yöntemleri antioksidan seviyesinin yüksek tutulmasına yardımcı olur. İntravenöz tedavi (Iv Terapi) son senelerde yoğun ve stresli tempoda çalışan iş adamlarından, düzenli performans sporu yapan kişilere, medikal tedavilerine destek arayan hastalardan sağlıklı ve fit bir yaşam tarzını benimsemiş bireylere kadar her gruptan insan için çok önemli bir alternatif destek halini almıştır.