NAD Tedavisi Nedir?

Nikotinamid Adenin Dinükleotit (NAD) takviyeleri, yaşlanma için mucize bir tedavi olarak konuşulmakta peki NAD nasıl çalışıyor ve yan etkileri nelerdir?

Yaşlanma karşıtı pazar büyük bir iştir. Her yıl dünyanın dört bir yanındaki insanlar kendilerini daha genç görünmek için milyarlarca dolar harcıyor. Bununla birlikte, son zamanlarda, yaşlanma sürecinin çatlaklarını kapatabilecek ürünlerden, yavaşlatabilecek hatta tamamen tersine çevirebilecek ürünlere odaklanıldı. Amacın sadece dışarıdan daha genç görünmek değil, içeriden de daha genç olmak olduğu uzun ömür piyasasına hoş geldiniz . 

Nikotinamid Adenin Dinükleotit nedir?

NAD+, vücudumuzda birçok farklı metabolitte bulunan , bağışıklıktan enerji üretimine farklı farklı organizasyonlarda yer alan , vücudumuzun doğal olarak üretilen çok önemli bir maddedir.


Nad+ vücudumuzda yiyecekleri enerjiye dönüştürmesi , kansere karşı vücut savunma sistemine yardımcı olması , hasarlı Dna üzerindeki yapıcı ve onarıcı etkileri ve uyku bozukluğunun en önemli nedenlerinden biri olan sirkadyen ritm bozukluklarını düzenlemesi nedeniyle olmazsa olmaz bir nimettir.
Ancak NAD+ vücudumuzun yaşlanmasına bağlı olarak üretimi maalesef yaşlanma ile azalan bir maddedir. Daha düşük NAD+ seviyesi vücudumuzda hem enerji üretim şemasında eksikliklere neden olmakta bunun sonucunda hem metabolik hemde bağışıklık sisteminde belirgin zayıflama ve eksiklikler görülmektedir.
Bu durum sadece enfeksiyonların artması veya kronik yorgunluklarla açıklanamaz. Nad+ eksikliğinin obezite , kalp hastalıkları ve kanser gibi birçok farklı hastalığa neden olabileceği düşünülmektedir.


Buna ek olarak bazı çalışmalarda demans , alzheimer , diyabet ve görme kayıplarını engellemede başarılı olduğu gösterilmiştir.
Aslında Nad+ takviyesinin alımındaki mantık basittir. Ne kadar Nad + olursa buna bağlı olarak hasarlı DNA ‘lar onarılabilir , enerji akışı ve üretimi çok daha hızlı işleyebilir ve birçok bireyin biyolojik saati düzenlenebilir.
Bu durumla ilgili özellikle birçok hayvan deneyinde faydalı sonuçlar alınmıştır , takviye alan hayvanlar almayanlara göre daha uzun yaşamışlardır.


NAD+ vücutta birçok madde aracılığı ile üretilebilir bunlarda en etkili olanlardan biriside Nikotinamid Ribozittir.


Nikotinamid Riboside dışında Niasin (vitamin b3) NAD+ ‘nın üretilebileceği maddelerden biridir. Vitamin B3 hayvansal ürünlere ek olarak fıstık, avakado gibi besinlerde bulunmaktadır.

Yine hayvan araştırmalarında Nikotinamide Ribozit , vücuttaki NAD+ miktarını 2.7 kata kadar çıkardığı hesaplanmıştır.


Dozajlama konusunda günde 2000mg a kadar herhangi bir yan etki belirlenmemiştir.

NAD+ tedavileri ile ilgili bilgi almak için 0(212)6605660 veya 05419673861 numaralarından bize ulaşabilirsiniz.