Ozonla Diyabetik Yara Tedavisi

Diyabetes Mellitus, pankreasın yeterince insülin üretemediği veya vücudun üretilmiş insülini etkili şekilde kullanamadığı durumlarda oluşan kronik bir hastalıktır. Bu durum, başta kan damarları ve sinirler olmak üzere hemen hemen tüm vücut sistemlerini hasara uğratan kan şeker düzeylerinin yüksek seyretmesine neden olur.

Diyabetin tüm komplikasyonları uzun sürede ortaya çıkar ve yavaş bir seyir izler. Oysa ayak yaraları ani olarak görülür, hızlı ilerler, bir anda ayağı ve hayatı tehdit eder boyuta taşır. Hissiz ve kan dolaşımı azalmış hastaların ayaklarında kolayca yaralar açılabilir. Bu yaralara enfeksiyon ilave olur.

Ozon tedavisi diyabet hastalığının ve komplikasyonlarının tedavisinde en etkileyici tamamlayıcı tıp yöntemidir. Ozon tedavisi kan dolaşımını arttırır, oksijen molekülünden yaklaşık 10 kat daha güçlü olduğundan dokulara daha çok oksijen gitmesini sağlar. Dokuların oksijen oranı ve beslenmesi arttıkça tüm hücresel metabolik olaylar çok daha sağlıklı ve etkili çalışır.

Ozon tedavisi bağışıklık sistemini düzenlediğinden ve direnci arttırdığından diyabet hastalarında sık görülen ayak enfeksiyonlarını ve yaraları tedavi eder, yara oluşumunu engeller.

Diyabetik ayak vakalarında uygulanan majör otohemoterapi seanslarının en büyük destekçisi eş zamanlı olarak yapılan torbalama tedavisidir. Bu tedavide diyabetik yaranın olduğu bölgeye ozon uygulaması yapılır. Bu sayede yara yüzeyi ve yara çevresindeki dokularda yenilenme hızlanır.

Ozonla Diyabetik Yara Tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212)660 5660 veya (0541)967 3861 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz